Kdo by se svými dětmi nebo vnoučaty nebyl krmit kachny na rybníce nebo u řeky? Na našich rybnících jsou nejčastějším druhem kachny divoké, známé také jako kachny březňačky. Tak se jim říká právě proto, že v březnu začínají stavět hnízda a snášet vejce. Jde o částečně domestikované kachny divoké euroasijské, které slouží především jako předmět lovu. Tyto nenáročné temperamentní kachny jsou výbornými letci.
Po kliknutí myší na obrázek se zobrazí ve větším rozlišení
Moc hezké fotografie. Také chodíme koukat na kachny a občas je i nakrmit, pokud nám zbude nějaké pečivo. V zimě jsem jim nosila i ovesné vločky. V tomto období bývají kačeři nejkrásněji a nejvýrazněji zbarvení a svoje kačeny na hnízdech si hlídají. Přeji krásné jarní dny v pohodě a ve zdraví.
OdpovědětVymazatJá kačeny nekrmím, protože většinou hned odletí. Tohle byla náhoda, že jsem je zastihl a bylo to brzo dopoledne. Zatím jsem neviděl malá káčata, i když je na to už čas.
VymazatMirku, krásné fotky z přírody. 👍👍
OdpovědětVymazatDíky za uznání, a doufám, že budou i lepší.
VymazatTyto přírodní scenérie máme moc rádi.
OdpovědětVymazatMáme to úplně stejně, jezdíme do Bučovic na chalupu a když tam máme vnučky (v červnu budou mít 5 let), vezmou si kola a vydáme se k rybníku, kde jsou kachny. Vždy vezmeme rohlíky a chleba a nadrobené kousky házíme do vody a ony, jak nás vidí, slétají se hned k nám.
Pohled na kachny jak se dokáži honit za krmením je hezkým zážitkem, zvláště pro děti.
OdpovědětVymazatMirku, moc pěkné fotky. Ráda chodím k rybníku, jen mi tu máme jen dva maličké.
OdpovědětVymazatZatím jsem Majko neměl štěstí na malá káčata, ale ten pohled když plavou za dospělou stojí zato.
OdpovědětVymazat